Móder cup 2016

Móder cup

V sobotu, dňa 18. júna 2016 sme následne na futbalovom štadióne Juraja Szikoru uskutočnil už 7. ročník mládežníckeho futbalového turnaja Móder Cup 2016.

Vďaka podpore partnerov a sponzorov turnaja čakalo na mladých športovcov tradične množstvo (celkom 21 individuálnych) ocenení a cien. Okrem nich sme popri bezplatnej knižnej burze zaradili do programu turnaja aj novú súťaž zručnosti, ktorá prebehla cez obednú prestávku. Jej princíp spočíval vo vedení lopty cez prekážky v umelohmotnej nafukovacej lopte. Súťaže sa zúčastnili štyria členovia z každého družstva a naši zberači lôpt. Vyraďovacím spôsobom potom vzišiel víťaz tejto súťaže - Michal Farkaš z výber ObFZ N.Zámky, ktorý si odniesol cenu, ktorú nám venovala firma Meva sport.CZ. Družstvá ŠK Tvrdošovce, Výber ObFZ, MŠO Štúrovo, TJ Družstevník Michal nad Žitavou, SDM Dominik a FKM N. Zámky "B". boli rozdelené do dvoch základných skupín. Každý rok sa snažíme niečim spestriť program tohto podujatia, ktorý má v našom regióne už veľmi dobré meno. Od budúceho roku sa súčasťou turnaja po spoločnom dohovore stane aj náš talentovaný odchovanec Kevin Kele, ktorý je momentálne hráčom A mužstva Slovana Bratislava. Kevin je aj prvým držiteľom našej ceny talent turnaja a v budúcnosti bude patrónom osobitnej ceny OZ Lucerna. Vďaka nemu sme vedľa cenných futbalových dresov bratov Móderovcov získali do portfólia nášho turnaja aj jeho prvoligový dres v ktorom nastúpil na svoj prvý ligový zápas za mužov a zároveň v ňom strelil aj svoj prvý ligový gól. Pred slávnostným vyhodnotením turnaja predseda ObFZ Ing. Peter Kováč, v zastúpení členom VV ObFZ Gabrielom Molnárom, odovzdal na náš podnet pri príležitosti významných životných jubileí plakety Čestných uznaní štyrom tvrdošovským futbalovým osobnostiam za ich celoživotné dielo, úspešnú reprezentáciu, trénerskú a funkcionársku činnosť a to Ladislavovi Móderovi in mem., Štefanovi Gyurekovi, Vojtechovi Brokešovi a Františkovi Újlelyimu. Slávnostného odovzdávania cien sa tento rok zúčastnila „iba“ pani Katarína Móderová, lebo Jozef Móder bol tento rok v čase konania turnaja so svojimi spoluhráčmi zo zlatej Belehradskej jedenástky na oficiálnom pozvaní u prezidenta Českej republiky, pána Miloša Zemana

Víťazom turnaja a hlavnú cenu Ladislava Módera získalo družstvo MŚO Štúrovo a druhú hlavnú cenu Fair play Jozefa Módera získal TJ Družstevník Michal nad Žitavou.

Konečné poradie mužstiev

1 MŠO Štúrovo

2 Výber ObFZ Nové Zámky

3 ŠK Tvrdošovce

4 TJ Michal nad Žitavou

5 ŠK Nové Zámky B

6 SDM Dominik Nové Zámky

Za kvalitu a vysokú úroveň nášho podujatia vďačíme aj našim stabilným sponzorom a partnerom, ktorými boli tento rok ObFZ Nové Zámky, samospráva obce Tvrdošovce, PD Tvrdošovce, firmy Some Juh s.r.o., Stabil - Bajla s.r.o., Kaviareň u Rozálky a Meva sport CZ .s.r.o. Aj na základe toho sa o náš turnaj už každoročne sami zaujímajú a pozitívne o ňom informujú aj športový redaktori z Nitrianskych novím a denníka Új Szó. Je to dobrá vizitka pre obec, náš mládežnícky futbal a nás ako organizátorov turnaja okrem toho najviac teší, že sa dnes na naše podujatie už z predstihom hlásia na popud samotných mladých futbalistov ich materské kluby. Tento kvalitatívny posun je pre nás zaväzujúci a preto do budúcna už dnes plánujeme viacero noviniek a vylepšení.